Nowości

Aktualności

Dieta w hipercholesterolemii - NOWA PUBLIKACJA

Dieta w hipercholesterolemii

Masz podwyższony poziom cholesterolu i nie wiesz jak go unormować? Problemy z nadwagą? Chcesz zacząć się zdrowo odżywiać i nie wiesz od czego zacząć? Ta książka jest dla Ciebie. „Dieta w hipercholesterolemii” autorstwa mgr Aleksandry Cichockiej jest idealną pozycją książkową dla osób z wysokim cholesterolem, problemami metabolicznymi, nadciśnieniem oraz osób chcących schudnąć. W opracowaniu znajdziemy nie tylko istotne wskazówki dotyczące prawidłowego sposobu żywienia, ale także gotowe jadłospisy do codziennego stosowania wraz z przepisami ich przygotowania.

„Monografia mgr Aleksandry Cichockiej p.t. „Dieta w hipercholesterolemii” jest bardzo ważną i oczekiwaną pozycją na naszym rynku wydawniczym. Do Polski zbliża się niebezpiecznie epidemia otyłości oraz zespołu metabolicznego i związane z nimi poważne zaburzenia metabolizmu lipidowego–przede wszystkim hipercholesterolemia, których następstwem jest rozwój miażdżycy i jej klinicznych powikłań w postaci ostrych zespołów wieńcowych. Prawidłowa dieta jest podstawą nie tylko postępowania profilaktycznego, ale także istotnym komponentem skutecznego leczenia.Wielu pacjentów jest bowiem błędnie przekonanych, że farmakoterapia w pełni redukuje metaboliczne ryzyko sercowo-naczyniowe.

Opracowanie mgr Aleksandry Cichockiej zawiera nie tylko istotne wskazówki postępowania dietetycznego, ale także bogate kompozycje potraw wraz z przepisami ich przygotowania.Jest więc ważnym kompendium wiedzy nie tylko dla lekarzy wielu specjalności, ale przede wszystkim dla pacjentów. Jestem przekonany, że wiedza ta będzie pomocna w rozbudzeniu świadomości zagrożeń wynikających z nieprawidłowego żywienia i dlatego ta książka powinna się znaleźć na półce każdego, kto jest zainteresowany kontrolą własnego stanu zdrowia.”

Prof. dr hab. Dariusz Sitkiewicz
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Dieta w hipercholesterolemii - KUP TERAZ