Nowości

Aktualności

Targi WIHE 2014

W październiku Warszawa już po raz drugi będzie gościła profesjonalistów z branży medycznej i farmaceutycznej. W dniach 08-10.10.2014 r. w hali EXPO XXI odbędą się dwie organizowane przez firmę Lentewenc imprezy pod marką WIHE (Warsaw International Healthcare Exhibition) – Hospital oraz Pharmacy. "Gabinet Prywatny" (wydawnictwo Medyk) jest patronem medialnym targów.

Współczesna formuła targów daje nie tyko możliwość poznania rynku czy pokazania się w środowisku branżowym – ich dużą wartością dodaną są wydarzenia specjalne odbywające się podczas trwania imprezy.Kierowanie i zarządzanie placówką medyczną w dzisiejszych czasach wymaga od menedżerów poszukiwania rozwiązań, które przyniosą wymierne korzyści i oszczędności. O tym, jak sprostać współczesnym wyzwaniom w prowadzeniu działalności medycznej opowiedzą eksperci i zarządcy placówek leczniczych 8 października podczas III edycji Forum „Optymalizacja kosztów działalności leczniczej”, organizowanego przez wydawcę miesięczników Healthcare Management Magazine oraz Zarządzanie Placówką Medyczną. Poruszany temat będzie potraktowany wieloaspektowo, począwszy od kosztów związanych z obszarem IT, poprzez outsourcing usług aż po koszty podatkowe i biznesowe. Udział w Forum jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji.

Pozostając w duchu efektywnego zarządzania budżetem placówek medycznych, Polskie Centrum Edukacji Anna Osińska podczas drugiego dnia targów (9 października) zorganizuje konferencję „Racjonalizacja wydatków na inwestycje w podmiotach leczniczych”. Wydarzenie będzie miało charakter ogólnopolskiego spotkania prezesów i menedżerów placówek medycznych.
Temat nowoczesnych technik w anestezjologii i intensywnej terapii poruszony będzie podczas konferencji (9-10 października) podzielonej na trzy główne bloki tematyczne: urazy centralnego układu nerwoweggo, europejskie wytyczne postępowania w krwotokach, wentylacja płuc.
Organizatorem konferencji jest I Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.
8 października odbędą się także IV Ogólnopolskie Warsztay z okazji Światowego Dnia Radiologii.
Targi poświęcone są również prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych. Zaprezentowany zostanie sprzęt medyczny stosowany w diagnostyce obrazowej, kardiologii, intensywnej terapii i ratownictwie medycznym, a także wyposażenie szpitali i bloku operacyjnego, środki dezynfekujące, materiały jednorazowego użytku. Więcej informacji: http://wihehospital.pl/glowna/