Pozycje wydane

ZUMABY

ZUMABY

Autor: Stefan Ball

ISBN: 978-83-89745-22-4

ZUMABY - terapeutyczne przeciwciała monoklonalne 
Pierwsza w  Polsce specjalistyczna monografia o terapeutycznych ciałach  monoklonalnych. Autor Stefan Ball 
Autor książki jest toksykologiem, profesorem Uniwersytetu Quebéc w Montrealu. Ukończył biochemię na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizował się w immunologii. Habilitował się w 1988 r. w dziedzinie immunowirusologii. 
 W swoim dorobku naukowym posiada ponad ponad sto prac publikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych, monografii i rozdziałów książek naukowych wydanych w języku polskim, angielskim, francuskim. 
Uczestniczył w europejskich szkołach międzynarodowych FEBS, EMBO, ICRO, organizowanych przez uniwersytety w Londynie, Glasgow, Leiden, Compiegne, i w Utrechcie. Wiele lat pracował naukowo zagranicą, m.in. był stypendystą Instytutu Armand-Frappier/CNRS w Kanadzie oraz stypendystą francuskiego ministerstwa szkolnictwa, pracując w Akademii Medycznej (Wydział Farmacji) w Lyonie. Brał udział w kanadyjskim rządowym programie toksykologii środowiskowej „Green Plan” oraz w ekspertyzach rządowych ochrony zdrowia kanadyjskiego Ministerstwa Zdrowia. Pracował na Uniwersytecie w Conakry w republice Gwinei (Afryka Zachodnia), w ramach pomocy krajom rozwijającym się. Autor współpracował także z redakcjami kilku międzynarodowych czasopism toksykologicznych, m. in. należał do zespołu redakcyjnego „Toxicology” (Elsevier). 
Brał udział w opracowaniu ekspertyz dla programu FP6 Komisji Europejskiej (Bruksela). W Polsce od lat współpracuje z naszym Wydawnictwem zajmując się współczesnymi problemami zdrowia człowieka („Zespół metaboliczny”), epidemiologii („SARS i inne nowe epidemie”), toksykologii („Toksykologia żywności”, „Odtruwanie człowieka”), neurotoksykologii („Chemia szarych komórek”). Niniejsza książka jest jedenastą tego autora opublikowaną w Wydawnictwie „Medyk”.