Nasze strony

 • 0
 • 1
 • 2

reklama

 • 0
 • 1

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami Wydawnictwa Medyk!

Aktualności

Próbna matura

Wydział chemii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz nasze wydawnictwo Medyk Sp. z o.o. przeprowadziło próbny egzamin maturalny z chemii poziom rozszerzony.

Za poprawnie rozwiązany arkusz można było otrzymać 60 punktów. W egzaminie uczestniczyło 106 uczniów. 

Do pobrania - Arkusz próbnej matury Medyk 2014

Lawendowy Dzień 2014

26 marca przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Epilepsji, zwane także Lawendowym Dniem. Dzień Epilepsji obchodzony jest na całym świecie od sześciu lat. Jego celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat padaczki. Lawendowy Dzień łączy ludzi, którzy żeby zaznaczyć swoją solidarność, otwartość i życzliwość wobec osób dotkniętych padaczką, dodają w tym dniu do swojego ubrania lawendowy akcent.

Czytaj więcej: Lawendowy Dzień 2014

Targi WIHE 2014

W październiku Warszawa już po raz drugi będzie gościła profesjonalistów z branży medycznej i farmaceutycznej. W dniach 08-10.10.2014 r. w hali EXPO XXI odbędą się dwie organizowane przez firmę Lentewenc imprezy pod marką WIHE (Warsaw International Healthcare Exhibition) – Hospital oraz Pharmacy. "Gabinet Prywatny" (wydawnictwo Medyk) jest patronem medialnym targów.

Czytaj więcej: Targi WIHE 2014

Minister Zdrowia znosi limity na leczenie onkologiczne

Ministerstwo ZdrowiaMinister Zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas wspólnej z premierem Donaldem Tuskiem konferencji prasowej poinformował, że ministerstwo zdrowia znosi limity w onkologii.

"Pacjent, u którego podejrzewa się chorobę nowotworową, musi być jak najszybciej zdiagnozowany i rozpocząć leczenie. Dlatego wprowadzona zostanie szybka terapia onkologiczna, na którą składać będzie się szybka diagnostyka, szybkie leczenie i skoordynowana opieka po zakończonej terapii. Każdy pacjent będzie miał swojego koordynatora leczenia. Szybka terapia będzie dodatkowo finansowana, ale warunkiem będzie dotrzymanie określonych maksymalnych terminów"

Nowości

Polecamy

 • Praktyczny poradnik żywieniowy

  Autor: Aleksandra Cichocka

  ISBN: 978-83-89745-79-8

  mgr inż. Aleksandra Cichocka, wydanie drugie - zaktualizowane i rozszerzone. Zawiera najnowsze wytyczne naukowych towarzystw lekarskich. 

 • Antyoksydanty

  Autor: Stefan Ball

  ISBN: 83-87340-67-7

  Przystępnie napisana książka o charakterze naukowym prezentująca najnowsze osiągnięcia dotyczące antyoksydantów w medycynie i zdrowiu człowieka. Cennym uzupełnieniem jest bogate, najnowsze piśmiennictwo, przegląd ważniejszych antyoksydantów i słowniczek polsko-angielski trudniejszych terminów.

 • Magia Indii

  Autor: Andrzej Kotnowski Janusz Krzyżowski

  ISBN: 83-87340-92-8

  Andrzej Kotnowski i Janusz Krzyżowski. Wydanie I album 200 stron format A-4 oprawa twarda. Wydawca Medyk Sp. z o. o. 

  Album Magia Indii jest drugim wspólnym dziełem dwójki autorów-podróżników przemierzających bezdroża Azji.